Bellatrix Lestrange Fan Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Bellatrix Lestrange Fan Club

http://bellatrix.hit.bg
 
ИндексИндекс  Последни снимкиПоследни снимки  ТърсенеТърсене  Регистрирайте сеРегистрирайте се  ВходВход  

 

 Мнението ви за последната книга от сагата

Go down 
АвторСъобщение
Nymphetamine
Darkness Incarnate



Female
Брой мнения : 34
Age : 31
Местожителство : United States Of Satan
Registration date : 27.05.2008

Мнението ви за последната книга от сагата Empty
ПисанеЗаглавие: Мнението ви за последната книга от сагата   Мнението ви за последната книга от сагата Icon_minitimeНед Авг 10, 2008 1:52 pm

Въх! Не мога да повярвам, че пак повдигам темата, нооо .. ето все пак... по-долните редове не са стремеж да си наложа мнението над някой... простооо го споделям Cool

Аз вече я прочетох книгата 6 пъти... но още от самото начало съм си разочарована. Не трябваше Роу да слага хепи енд. Просто не беше честно от нейна страна. Още като книгата беше излязла като спойлер в интернет бях разчарована (ревях и се тръшкаш близо 2 седмици бях психясала ) и мислeх, че това е просто един добрър фик, но не и завършека на такава велика сага като Хари Потър. Просто в последната книга измени толкова много характерите на главни и второстепенни герои, че даже не могат да се познаят. Ако се замислите, ще видите, че Волдемор никога не би се доверил за Хари на никой друг, все пак вече я е правил тази грешка.. Камо ли пък на Нарца, след като се случиха случки със семейство Малфой, независимо дали го е страх или не. Просто нямаше да може да остави нещата така; другия такъв герой е драко, както и цялото семейство Малфой. Първо постъпката на Нарциса в забранената гора е нелепа, защото семейството е член на Черния Орден и му служи вярно толкова много години, сестра й излежава 13 години в Азкабан и просто е тъпо от страна на Нарциса да излъже, Луциус няма да говоря за него, защото той е властолюбив надут пуяк, който мисли само за себе си и не веднъж е отървавал кожата на чужд гръб, за Драко само ще кажа, че е невъзможно по никакъв начин няма как да постъпи толкова мекушаво (макар че е Малфой и се очаква всичко от него), камо ли Краб и Гоил!!! Те са горили просто, които са водени от наставленията на Драко, по-тъпи са от обувката ми, от къде ще изкарат тези умения в черните изкуства?! Да се върнем към главните герои, Хари никога няма да изложи другите на такъв риск, за постъпката на Рон като ги напуска.. каквото и въздействие да има няма да го направи страия Рон от 6 книга назад! Хърмаяни си е все същата, само ми стана странно, че не разбра за даровете преди Хари. Поведението на ДД е неприемливo.. нашия ДД няма да рискува семейството си заради някаква слава!!! Роу просто му опетни името като стар жълт вестник, защото ДД беше като идол както за Хари, така и за много от читателите! Създаде един светъл образ, който всички харесваха и трябваше да го опетни с разни слухове и лъжи, които нямат място в Хари Потър. Другото, което ми направи много силно впечатление беше отношението на Лупин към Тонкс. Е убийте ме това не може да стане! Нито когато той я остави за да иде с Хари, нито като Оставиха детето на Андромеда! Поведението на Крийчър също е омотано много. Табуто на името на Волдемор също не е на място. Просто тази книга е една голяма грешка на Роу според мен. Най-много се дразня на убийството на Белатрикс. Нямаше никаква капка чувство, първо само намразих Моли Уизли, второ да използва нецензурни думи?! ХА! В някой друг живот. Това ме подсеща и за Рон и Хърмаяни. Е хайде, кажете не е ли смешно от тяхна страна първата им целувка да е такава?! Очаквах всичко друго, но не и това. Изглежда извадено от някоя пародия на ХП. Доста неща имаше, които не бяха съобразени, но имаше и добри моменти, трябва да си го призная имаше и неща, които си заслужаваха, но те бяха много малко за сметка на "изцепките". За края - епилога ще кажа само "НЯКОЙ ДА МЕ УБИЕ! ПО НАЙ-МЪЧИТЕЛНИЯ НАЧИН, ПО КОЙТО СЕ СЕТИ!" края беше най-тъпото нещо дето може да напише някой. Нищо лично за Роу, но последното изречение на книгата, а и самия епилог са толкова зле, че се вижда белия конец, с който са шити! Това си беше чиста гавра за Хари Потър! Единственото нещо, което ми хареса в тази книга и няма да съжалявам за него е края на глава 8. (Министерството падна. Скримджър е мъртъв. Те идват насам - за тези дето не се сещат)
Абе цялата книга си е помия от типа "Аз съм шефа, мога да пиша квото си искам, елате ме цункайте отзад.
За мен сагата свършва до 6 книга. Край точка. Тая книга си е гавра с герои и фенове..
Друга критика ще отправя вече към преводачката. Имахме фен превод седмица-две след излизането официално и неофициално на книга седем, какво прави преводачката, пи си кафето ?! Как може да излезе 2 месеца по-късно с много малки разлика в превода от тези на 16-17 годишни деца?! Какво прави през тези два месеца. Има разлика седмица две с месец два! Добре офрмление преработка, глупости има 2 месеца и ни излизат със почти съшия превод?! Мога само да кажа браво на двете момичета дето се бяха наели да превеждат. И голямото разочарование свърши, дано да излезе по-скоро енциклопедията и да я преведат за да може да видим какво става с героите, защото книга седем не ни даде почти никаква информация...
Върнете се в началото Go down
http://bellatrix.hit.bg
 
Мнението ви за последната книга от сагата
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Bellatrix Lestrange Fan Club :: Магията на Хари Потър :: За книгите-
Идете на: